reflexní terapie a diagnostika

Reflexní terapie

perla celostní medicíny

5 000 let stará metoda péče o zdraví. Tato terapie patří stejně jako např. akupunktura mezi nejúčinnější metody alternativní medicíny.

Je založena na stimulaci reflexních bodů, které jsou uloženy po celém těle.

Ve svém studiu používám při masáži především reflexní body uložené na chodidle. Stimulací těchto bodů je ovlivněna funkce všech orgánů a částí těla. Dochází k odblokování jednotlivých čaker a aktivaci samouzdravovací schopnosti těla, kterou většina z nás v průběhu let ztrácí. Při opakování této terapie pak dochází k celkové regeneraci těla i duše.

Využití reflexní terapie

 

Blokace páteře - skvělá metoda především k odblokování krční páteře (blokace krční páteře má velkou spojitost s emočním stavem). Už po 1/2 hodinové masáži je cítit úleva od bolestí a pocit lehkosti. Často přichází i příval energie, radosti a uvolnění.

Bolesti zad a kloubů - hlavní příčinou bolesti kloubů bývá oslabení ledvin a hromadění škodlivých látek v těle

 

Bolesti hlavy - často mají spojitost s blokádou krční páteře, na vině může být i disfunkce jater nebo žlučníku

 

Skolióza, problémy s početím, problémy s ploténkami, lymfatický systém, problémy s trávením, vylučovací soustava (záněty močového měchýře a ledvin, ledvinové kameny), rekonvalescence po zranění, a mnoho dalšího.

UpozorněníReflexní masáž ve většině případů představuje velký zásah do organismu člověka a může spustit určité reakce jako např. bolest hlavy, nevolnost, závratě aj.,

avšak v žádném případě nemůže ohrozit zdraví člověka. Tyto reakce se objevují především u citlivějších jedinců a představují pouze odezvu organismu na počátek léčby.

Reakce většinou trvají jen pár hodin, bolest hlavy může přetrvat i několik dní (jen ve výjimečných případech). U klientů trpících psychosomatickými nemocemi dochází mnohdy k odblokování tzv. emočních bloků, které doprovázejí silné emoční reakce jako je např. pláč. Takové reakce jsou opět jen známkou účinnosti této terapie.

Kontraindikace: poranění chodidel